FANDOM


Nie podoba nam się, że ilość nauczycieli, którzy nie pracują, symulują itp. rośnie. Nie wiemy za bardzo jak przeciw temu procesowi wystąpić, bo jako studenci nie jesteśmy w stanie mówić jednym głosem. Powody:

1. większości studentom zależy na tym, by zajęcia nie odbywały się wcale, wystarczyłoby, żeby Uniwersytet po prostu przyznał tytuł

2. nauczyciel raczej nie zrozumie, że chodzi nam o poziom zajęć, a nie o ostrość oceniania , a oceny są ważne ze względu na potencjalne stypendium.


W związku z tym musimy zdecydować się co i jak robić.


Pomysły:

1. Petycja do władz instytutu z prośbą o każdorazowe oceniania wykładowców przy pomocy formularzy ewaluacyjnych i wyciągania konsekwencji w stusunku do tych rażąco obniżających poziom zajęć. Formularz ewaluacyjny powien chyba uwzględniać pytania o ilość przeprowadzonych zajęć ;) Przygotowaną petycję można zamieścić na http://www.petycje.pl

TrescPetycji1


2. Namówić Koła Naukowe http://pedagogika.univ.gda.pl/podstrony/kola.htm do stworzenia wspólnej listy rekomendacji i antyrekomendacji dla studentów chcących zdobywać wiedzę na Uniwersytecie.

np. Każde koło pod koniec semestru podaje po 2 rekomendacje do każdej kategorii.


Przykładowe kategorie wykładowców/ćwiczeniowców:

szkodniki - uczy w taki sposób i takie treści przekazuje, że lepiej byłoby żeby tego bue robił/ nie robiła

nieroby - nie przychodzi na zajęcia, nie odczuwasz że masz zajęcia

stara się - przynajmniej się stara

czysta wiedza - nawet jeśli z tych zajęć otrzymasz niską ocenę, to warto dla nich nawet zaryzykować swoje stypendium naukowe

'mlodzi,piekni i madrzy- takim im sie wydaje, a w rzeczywistosci przedtsawiaja schematyczna wiedze, robia nudne cwiczenia i uwazaja sie jak troche postrasza to wzbudza respekt wsrod studentow (Daga)

mi sie wydaje ze ocena opisowa kazdej osoby z osobna jest lepsza, bo jak wiadomo w typach trudno jest znalezc przypadek w 100% pasujacy do typu!!podział na typy jest wtedy mało formalny i niezbyt dokładny

Ocena kursów:

zaskoczył pozytywnie - zajęcia potencjalnie nieinteresujące okazały się zaskakująco ciekawe rozczarował - zajęcia o dużym potencjale, ale miernych skutkach dla wiedzy studenta

do oceny kursow- tak jest w sloweni i szwajcari jesli nie wypelnisz ewalucji nie zdales egzminu...to troche represyjne podejscie, ale moze na poczatku tego potrzeba w i u nas?


3. Można stworzyć lub wymóc stworzenie serwisu internetowego z ewaluacją nauczycieli i kursów, bo nikt nie będzie w stanie przebrnąć przez tyle papieru.


4. 2-3 przedstawicieli na spotkanie komisji do spraw krzstzałcenia w naszym inst.- zostałam tam zaproszona w celach przdstawienia kreatywnych pomyslow, ktore podpatrzylam w Szwecji...uważam ze mozna to jakos skompilowac z postulatami na wiki i przedstawic 'kadrze naukowe' a raczej oswiecic, ze to tak wyglada... (Daga)


Marketing:

Akcję tego protestu przeciwko cieniasom, przegranym czy jakoś tak, trzeba jakoś rozpopagować:

atrakcyjne logo akcji

strona projektu

baner na strony Kół

blaszane te takie do przypinania

koszulki można wydrukować tanio z OBINEM, bo mają sitodruk

a co myslicie o takich naszywkach na plecaki,torby itd...troche przesiklam Szwecja :)


Problemy:

Więkoszości nie zależy na poziomie :( więc to będzie protest elit na początku i trzeba POKAZAĆ, że wszystkim powinno zależeć na poziomie. do zastanowienia: czy chcemy oceniać wszystkich prowadzących i wszystkie zajęcia? wówczas zrobi się z tego meeega lista - ale jak wybrać 'perełki'? kiedy będziemy robić ewaluację - np. osobiście przed sesją? (dla studenta - strach trochę...będzie trząść portkami, jak prowadzacy dostanie ocenę zajęć przed egzaminem) uważam, że dobrym pomyslem byłaby 'ciągłość oceny' - czyli tym samym sprawdzamy - czy nastąpiła jakaś zmiana w sposobie prowadzenia zajęć lub sa one prowadzone jeszcze lepiej :)


Dobrze byłoby, żeby to była taka modelowa akcja, którą potem można rozszerzyć na inne wydziały. Z drugiej strony będziemy potrzebować pewnie ludzi do dziwnych rzeczy np. strona www jakaś bardziej skomplikowana?

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.