Fandom

Students

Gdansk University/LoosersAgainstProject

< Gdansk University

1,330pages on
this wiki
Add New Page
Talk2 Share

Nie podoba nam się, że ilość nauczycieli, którzy nie pracują, symulują itp. rośnie. Nie wiemy za bardzo jak przeciw temu procesowi wystąpić, bo jako studenci nie jesteśmy w stanie mówić jednym głosem. Powody:

1. większości studentom zależy na tym, by zajęcia nie odbywały się wcale, wystarczyłoby, żeby Uniwersytet po prostu przyznał tytuł

2. nauczyciel raczej nie zrozumie, że chodzi nam o poziom zajęć, a nie o ostrość oceniania , a oceny są ważne ze względu na potencjalne stypendium.


W związku z tym musimy zdecydować się co i jak robić.


Pomysły:

1. Petycja do władz instytutu z prośbą o każdorazowe oceniania wykładowców przy pomocy formularzy ewaluacyjnych i wyciągania konsekwencji w stusunku do tych rażąco obniżających poziom zajęć. Formularz ewaluacyjny powien chyba uwzględniać pytania o ilość przeprowadzonych zajęć ;) Przygotowaną petycję można zamieścić na http://www.petycje.pl

TrescPetycji1


2. Namówić Koła Naukowe http://pedagogika.univ.gda.pl/podstrony/kola.htm do stworzenia wspólnej listy rekomendacji i antyrekomendacji dla studentów chcących zdobywać wiedzę na Uniwersytecie.

np. Każde koło pod koniec semestru podaje po 2 rekomendacje do każdej kategorii.


Przykładowe kategorie wykładowców/ćwiczeniowców:

szkodniki - uczy w taki sposób i takie treści przekazuje, że lepiej byłoby żeby tego bue robił/ nie robiła

nieroby - nie przychodzi na zajęcia, nie odczuwasz że masz zajęcia

stara się - przynajmniej się stara

czysta wiedza - nawet jeśli z tych zajęć otrzymasz niską ocenę, to warto dla nich nawet zaryzykować swoje stypendium naukowe

'mlodzi,piekni i madrzy- takim im sie wydaje, a w rzeczywistosci przedtsawiaja schematyczna wiedze, robia nudne cwiczenia i uwazaja sie jak troche postrasza to wzbudza respekt wsrod studentow (Daga)

mi sie wydaje ze ocena opisowa kazdej osoby z osobna jest lepsza, bo jak wiadomo w typach trudno jest znalezc przypadek w 100% pasujacy do typu!!podział na typy jest wtedy mało formalny i niezbyt dokładny

Ocena kursów:

zaskoczył pozytywnie - zajęcia potencjalnie nieinteresujące okazały się zaskakująco ciekawe rozczarował - zajęcia o dużym potencjale, ale miernych skutkach dla wiedzy studenta

do oceny kursow- tak jest w sloweni i szwajcari jesli nie wypelnisz ewalucji nie zdales egzminu...to troche represyjne podejscie, ale moze na poczatku tego potrzeba w i u nas?


3. Można stworzyć lub wymóc stworzenie serwisu internetowego z ewaluacją nauczycieli i kursów, bo nikt nie będzie w stanie przebrnąć przez tyle papieru.


4. 2-3 przedstawicieli na spotkanie komisji do spraw krzstzałcenia w naszym inst.- zostałam tam zaproszona w celach przdstawienia kreatywnych pomyslow, ktore podpatrzylam w Szwecji...uważam ze mozna to jakos skompilowac z postulatami na wiki i przedstawic 'kadrze naukowe' a raczej oswiecic, ze to tak wyglada... (Daga)


Marketing:

Akcję tego protestu przeciwko cieniasom, przegranym czy jakoś tak, trzeba jakoś rozpopagować:

atrakcyjne logo akcji

strona projektu

baner na strony Kół

blaszane te takie do przypinania

koszulki można wydrukować tanio z OBINEM, bo mają sitodruk

a co myslicie o takich naszywkach na plecaki,torby itd...troche przesiklam Szwecja :)


Problemy:

Więkoszości nie zależy na poziomie :( więc to będzie protest elit na początku i trzeba POKAZAĆ, że wszystkim powinno zależeć na poziomie. do zastanowienia: czy chcemy oceniać wszystkich prowadzących i wszystkie zajęcia? wówczas zrobi się z tego meeega lista - ale jak wybrać 'perełki'? kiedy będziemy robić ewaluację - np. osobiście przed sesją? (dla studenta - strach trochę...będzie trząść portkami, jak prowadzacy dostanie ocenę zajęć przed egzaminem) uważam, że dobrym pomyslem byłaby 'ciągłość oceny' - czyli tym samym sprawdzamy - czy nastąpiła jakaś zmiana w sposobie prowadzenia zajęć lub sa one prowadzone jeszcze lepiej :)


Dobrze byłoby, żeby to była taka modelowa akcja, którą potem można rozszerzyć na inne wydziały. Z drugiej strony będziemy potrzebować pewnie ludzi do dziwnych rzeczy np. strona www jakaś bardziej skomplikowana?

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.